Vivi útra kel, hogy megnézze a nagybetűs életet – ifjúsági könyv felnőtteknek is
Schwechtje Mihály Félúton Berlinbe című könyve emlékezteti a szülőket, hogy gondoljanak fiatalkori lázadásaikra, amikor kiakadnak serdülő gyerekeik kitörési akcióin.
Schwechtje Mihály Félúton Berlinbe című könyve emlékezteti a szülőket, hogy gondoljanak fiatalkori lázadásaikra, amikor kiakadnak serdülő gyerekeik kitörési akcióin.
Ole Bornedal rendező a forgatás idején nem sejthette, hogy a történelmi filmjében felidézett borzalom napjainkban megismétlődik. Az árnyék a szememben című alkotás a Netflixen látható.
Marcin Wicha, az 50 éves lengyel író és grafikus többtucatnyi mikroesszéből gyúrta össze ezt az igazán szerethető és átélhető gyűjteményt.
A művész érdeklődését az eredet és fejlődés, az átalakulás és állandóság összhatásai foglalkoztatják.
A Nemzeti Galéria új kiállítása a magyar art deco révén komplex módon mutatja be a két világháború közötti, metropolisszá nőtt Budapest világát.
Luke Sewell krimiszerűen izgalmas dokumentumfilmje egy 250 milliós kriptovaluta-csalás szövevényes történetét dolgozza fel.
A képekkel és dialógusokkal teli album 120 órányi eredeti hanganyag leiratából született meg.
A cenzúra az aktuálpolitikát kiszorította Fellini világháború idején készített hangjátékaiból, de azok így is vallottak a kiszolgáltatottságról és a nyomorúságról. Könyvajánló.
Fucskár Ágnes és Fucskár József Attila könyve különös kötet félúton az album és az útleírás között, Szabadkától Budapesten át Nagyváradig meglepően széles tájat jár be.
Kiköt-e Kompország a túlsó, nyugati parton, vagyis felzárkózhat-e valaha is a félperifériás Magyarország az élvonalbeli fejlődés, a centrumországok közelébe? Ady Endre százados metaforája után a kérdés ma is aktuális, könyvében most Gerőcs Tamás közgazdász próbálja megválaszolni.
A most megjelent Ghost Song McLorin Salvant hatodik albuma, tizenegy szívbe markoló és fülbemászó dallal és egy általa előadott zongoraszólóval.
Az Ascher Tamás rendezte Apák és fiúk keserédes, eszünkbe juthat róla az itt és most, de nem hatja át az aktualizálás kényszere.
Haász János most megjelent Apám óriás lesz című novelláskötete nem kesereg a múlton, hanem tárgyilagos vele.
A Tate Modern és a New Yorki-i Metropolitan közös kutatása eredményeként született tárlat a szürrealista mozgalmat az eurocentrikus értelmezéseken túl kívánja bemutatni.
A zenekar a nyolcvanas évek második felében futotta legfontosabb köreit, ám a The Tipping Point nem olcsó nosztalgiakör.
Az Örkény Színház amúgy is dermesztő Secondhand – alcíme szerint Szovjetűdök – előadását a napjaink „történelmét író események még lidércesebbé alakították. Szinte minden szó, minden jelenetfutam aktuálpolitikai értelmezést kapott
A megvalósítás küszöbére érkezett az Elhallgatva címet viselő projekt.
A művész titkos és titokzatos magánéletébe is az eddigieknél mélyebb betekintést nyújt az Andy Warhol naplója című dokumentumfilm-sorozat.
Závada Pál Apfelbaum – Nagyvárad, Berlin című kötetében a főhős tettei már Lucifert is elborzasztják.
A mester maga vezényli a Sleeplesst a Nemzeti Filharmonikusok élén a Müpában.